High Contrast – Twilight's Last Gleaming / Made It Last Night _ Hospital (NHS73)
High Contrast poslední dobou omezil vydávání svých geniálních skladeb, o kterých se svého času říkalo, že zachránily drum and bass. Proto je tento nemocniční produkt očekáván jako nic na světě. Na A straně na vás čeká paráda, ve které si s vámi budou hrát vokály, klavírek a trubka. Pak se k tomu všemu přidá basa, jež s trubkou dotvoří dokonalý souzvuk, z něž by nejeden vyskočil z kůže. Made It Last Night je sice přeslazená a romantická odrhovačka, ale zamilujete si ji možná ještě víc. K srdci vám přiroste pro své hebké vokály a nekonečně pozitivní atmosféru. Hluboká basa a rozlítané bicí pak zajistí 100% tancechtivost. Nedá se nic dělat, tenhle mladík ví, jak nás dostat.
Various Artists – Sektor 6 EP _ Advanced (ADVRSK6)
Ve srovnání se Sektorem 5 EP jsem zklamaný. Na minulý realease se čekalo kvůli Manipulate The Universe od D.Kaye + Leeho a příjemné bylo rozhodně to, že k němu páni v Advanced přibalili dost povedené tracky od Total Science a Barona jako bonus. Aktuální šestka je ale kolekce tracků od prověřených producentů, kteří se boužel ani v jednom případě zrovna nepředřeli.
A: Digital – No Reality
Omluvte zhoršenou kvalitu objektivnosti textu, ale od tohoto pána se mi nelíbí téměř nic a vůbec mě nebaví se jeho tvorbou prohrabávat. Deadline nebo Static sice dokáže lidi rozhýbat, ale jinak je Digital jedna velká nuda. No Reality je opět další trapná ukázka už x let opakovaného stylu – bicí jsou opět stejně zlomené a tupé, basa v pozadí situaci rozhodně nezachraňuje a hučící rif už není ani k smíchu; spíš k pláči. Nezlobte se na mě, ale já mám z Digitala kopřivku a tímhle to u mě teda fakt nevyhrál.
B: Commix – Lights Go Out
Podbízivý styl liquid funku, jakým se snaží Commix o pozornost, najdete na plackách z New Identity nebo Tangent a určitě nelze přehlédnout remix klasiky Autumn od DJ Die. Lights Go Out patří do toho lepšího, co Commix udělal. Propracované a zábavné hrací skříňce plné uchu lahodících zvuků, které připomínají odpočinkové věci z Compost Records, se nedá nic vytknout. Tracků, které pohladí, ale neuspí, a dá se na ně zapařit, není mnoho.
C: Total Science – Finding Nemo
Vzhledem k tomu, že mě od Total Science baví přibližně každý desátý track, tak příštích devět má u mě do budoucna šmytec – zrovna tenhle si mé ucho totiž získal. Tentokrát jedovatost taktak nepřesahuje únosnou mez, ale drive má tahle potvůrka opravdu neuvěřitelný. Vyvrčená, rovná, jednoduchá a extrémně tajemná skladba vybočuje z Total Science hyper-produktivního průměru a rozhodně nenechá kámen na kameni. Rozhodně tohle nezkoušejte mixovat s 4 Days od Bad Company!
D: Ill Logic + Raf – No More Words
Tahle dvojka toho má za sebou už hafo, ale stále se svými skladbami zůstává jaksi v pozadí. Jejich kvalitní produkce je totiž strašně nenápadná a hlavně zalezlá ve stále stejné škatuli. Poslední dvě dílka na Renegade a Ebony (hlavně Thinking Back) ale dokazují, že umí. Umí přesně to, co milujeme na MIST, akorát na úplně jiný způsob – prostě jen ne na parket. Na Sektor 6 propašovali další sériově vyrobený zasněný klídek s takovým lehce disharmonickým rifem ala D.Kay – It's On The Way a typicky podmanivým vokálem. Proč ne!
DJ Zinc – Steppin Stones / South Pacific _ Bingo Beats (BINGO012)
Tenhle pán prostě válí a je tak neskutečně zábavný, že by za to zasloužil minimálně nobelovku. Svůj ohraný zvuk totiž umí přeměnit na tolik způsobů, že z toho vždy vyleze něco nového. Steppin Stones je skákačka prvního řádu s typickou basou a nekonečnou energií. Prostě další hitovka typu SKA nebo Freenote, které neuniknete. South Pacific je tak úžasná koláž zvuků, že by si zasloužila být v učebnicích pro tvůrce dnb. Inteligentní skladba, která, ač se tváří ospale a líně, dokáže skvěle nakopnout. Třeba jako Casino Royal. Prostě nakažlivé dílko s přítulným medvídkem zakletým do provrstvené basy, který se k vám bude věrně tulit a bude vás při snění houpat na imaginární houpačce.