REPORT // PANACEA @ HARFA, 16 11 04, PRAHA

Lincoln rozhodně není žádný žbluňek, a tak si od něj můžete po krátké době přečíst další kvalitní report, a to tentokrát na úterní akcičku v Harfě, kde vystoupil mimo jiné německý DJ a producent Panacea. Věrný obrázek děje se stručnou ilustrací toho, jak asi vypadal tracklist a vše ostatní, najdete pod nadpisem.
[LINCOLN] = autor reportu


18. 11. 2004, publikoval BIFIDUS AKTIF

text: LINCOLN
obrázky: http://www.kriegimklub.de http://www.discogs.com

V úterý se sice servírovalo hlavní drum’n’bassové menu v Olomouci, ale jelikož je to místo pro některé z nás vzdálené (a třeba se nám nechce nebo jsme prostě líní), tak jsme někteří dali přednost pražské party na Harfě. Byla to akce se třemi podii, avšak 90% času jsem stejně strávil na tom polámaném:) Na druhé stagei bylo techno, které jsem vlastně slyšel vždy, když jsem šel na WC, protože to tak bylo pro junglisty nešťastně umístěné, že to byla opravdu štreka, než se tam člověk dostal. Vepředu byl chillout, kde jsem původně chtěl strávit víc času, ale nakonec jsem tam kromě hip hopu, to bylo po příchodu zhruba v půl jedenácté, vlastně vůbec nebyl. Seběhlo se to nakonec tak, že jsem tam nešel s některýma lidma, s kterýma jsem počítal, ale aspoň nejspolehlivější příznivec dnb Los aka. Vinč nechyběl i se svojí kamarádkou. A velkou část večera jsem strávil i v přítomnosti tří sympatických slečen a nechyběly, hlavně na závěr akce, Lincolnovy klasické solitairovské chvíle osamění:). Dnb začal vyhrávat zhruba od těch 22:30, byly tam nějaký technické problémy asi se světly, takže taneční plácek nějaký čas “zdobily“ štafle. Nevim, zda jsem tak zhýčkanej, ale ze začátku mi to přišlo trochu přebasovaný, takže jsem až vepředu radši nestál.

První nastoupil Braindread a vzal to slušně od podlahy. Zaujala mě pěkná klasa ámenovka s takovým tím drsným houkáním ve stylu Resolution od Keaton&Hive nebo třeba From Hell od Rida a dalších. Pak se tak nějak střídali s mexickým DJem Errorem, opravdu netušim, kdo hrál co, protože za mixážní pulty bylo vidět jen pokud člověk stál hodně blízko, byla tam opravdu solidní tma. Potěšili mě podle mě jedním z nejlepších singlů loňského roku – Neo od Hiva, dále tesklivým Sonicem s jeho Fallin. Pak už jen v režii Errora zazněly věci jako Number One od Ebony Dubster či Chicken Lips od Total Science. Na chvíli pak vypadl proud či co, ale po pár desítkách sekund se to spravilo a mohlo se pokračovat dál. Kolem půlnoci přišel na řadu Suki, to už byl parket opravdu hodně zaplněn. Zahrál nějaký věcičky od Hypa, z Ram Raiders, pak taky věc, která mi hodně připomínala Bogeyman od Frictiona a Nu:Balance. Nezapomněl na jeden z nejhranějších Hospitalů Reincarnation Dub od dua Cyantific a na Rinse It Out Propa od Johna B. Kromě dalších méně známých věcí asi každý poznal Freshův Foreigner a pendulovské provářky – nejprovařenější Vault nebo Another Planet.

Zhruba v 1 přišel očekávaný vrchol večera, jelikož začal hrát německý DJ a producent v jedné osobě – Panacea. Musím se přiznat (a nestydím se za to:)), že jeho tvorbu tolik neznám a ještě jsem neslyšel předtím žádnej jeho set, tak jsem byl celkem zvědavej… No, je asi nošením dříví do lesa, vyprávět vám, že ten set byl dost tvrdej, na tancování přímo ušitej, pustil řadu techstepových a i clownstepových:-) skladeb. Začal slavným Screamerem od Ram Trilogy, potom jsem zaregistroval věc, kterou teď budeme slýchávat asi hodně často – tedy Bacterii v Pendulum remixu, a zase Number One. Po jednom příchodu s novým pivkem jsem už slyšel MC Jakese, jak tradičně hrubě hlásí do Technical Itchova nového singlu Live Of Sin. Zatancovali jsme si vydatně i na scratchovací:o) Dreadlock od Future Prophecies nebo předělávku P-Funku od Moving Fusion. Panacea připomněl i loňskou Dillinjovinu Fast Car a tuším, že zahrál i Gridlokovu Malfunction v destrukčním remixu od Skyneta. V závěru setu si ještě pamatuju na Helicopter, kterou přepracovali k obrazu svému C4C. Když to vezmu čistě ze subjektivního, laického, nedjského pohledu (to kdyby mi někdo chtěl vyčítat, jak tomu nerozumim, tak si radši dělám alibi:D), tak mě ten set na tancování celkem bavil, ale nebylo to tak, že bych na to vzpomínal ještě další týdny:-) Dalšími na řadě byli Pixie a Appu Bassys a ti pokračovali zčásti v předešlém kurzu, když hráli dost technoidní skladby – jednou jsem měl dokonce pocit, že už je to opravdu čisté techno, ale protkali to i oblíbenou Message v tanečním kabátu Ed Rushe a Opticala, jejich další věcí s názvem Houser nebo klasikou Original Nuttah. Poslouchali jsme jeden z nejúspěšnějších loňských singlů Renegade Hardware – Plague od Keatona a Hiva, znovu Dreadlock nebo Scrambled Eggs z debutového solo alba Roniho Size.

K ránu se dostal ke slovu resp. k hraní Raveboy, a předvedl pohodový oldskulový setík. To už jsem stál víc vepředu, lidí značně ubylo (no bylo taky asi půl pátý), a tak jsem mohl zároveň pozorovat, jak si Rave hraní pěkně užívá, jeho emoční prožitek je fakt parádní:). Zahrál třeba skvělý Blandwagon Poos od Johna B (jedna z mála ne úplně starých věcí v setu), poznal jsem i PD Syndicate a Ruff Like Me v remixu Shy FX a T-Powera, Vinč pak správně identifoval Feeling So Real od Mobyho. V zhruba poslední hodince se Raveboy střídal i s DJ Rolnikem (doufám, že to jméno je správně:-)) Zahráli nějaký další věcičky od Shy FX a T-Powera nebo třeba X Project se skladbou Jah Set It. V závěru nás tam bylo opravdu jen pár, ale zůstal jsem až do konce, který přišel v 7:30. Jako malej kluk jsem si ještě zablbnul, když jsem rozšlapal pár balonků, co se válely na zemi, a pak už šel domů:) Ale dost lidí samozřejmě okolo techno stage ještě zůstalo. No – co říct závěrem? Obligátní věta, že akce se vydařila, je nadbytečná, já možná pro někoho nemám vkus, protože mně se líbí skoro každá akce, kam jdu (ale je zase fakt,že nechodím každej týden, takže si přeci jen celkem vybírám). A to se mi to líbilo i přesto, že zřejmě neproběhl během večera a noci žádnej Suicide:-) Ale uvidíme, myslím, že na 99,9% se dočkám už zítra.

publikoval BIFIDUS AKTIF