RECENZE // BAD COMPANY PRESENTS: BAD TASTE

BC Presents se zrodilo poté, co se Fresh od Bad Company trhl. Od Maldiniho a Vegase se navíc odloučil i D Bridge (a děkujme pánubohu za to!!!), a tak zdědili Bad Companí trademark. Jejich záměr? Objevovat nové talenty. Svůj první release si zde odbyli dnes velmi skloňovaní The Upbeats, dalšími projekty, které BC tlačí, jsou pak Alliance a Body And Soul. No a na The Bad Taste k nim přibyla např. spolupráce s Noisií nebo Teebeem. A výsledek?


2. 7. 2005, publikoval BIFIDUS AKTIF

text: BIFIDUS AKTIF

Bad Company Presents: Bad Taste LP _ Bad Company Presents (BCP007LP)

Taky máte problém s tím, že měsíce hltáte track ze setů, ale on pak vyjde na kompilaci, na kterou buď nemáte a nebo jsou pro Vás ostatní placky zbytečné? Stejný infarkt jako na Guerrilla Warfare s Messiashem (Noisia remix) se odehrává i tady. V žádném případě nechci hned na začátku zazdit ostatní tracky (myslím, že i ony budou majitelům této kompilace velmi vyhovovat), jenže stejně jako Messiah (remix), je tento Noisií klenot na albu tím nejlepším. A pokud ne nejlepším (protože každý má jiné nároky), je nepopiratelně nejmasivnější, nejhitovější a nejdestruktivnější. Máte-li desítky nekompromisních rolerů a řežeb a další si do sbírky pečlivě vybíráte, nedivil bych se, kdybyste se nad faktem, že za Meditation (a 3 desky jako bonus) dáte skoro litr, rozbrečeli. Ale hlavu vzhůru. Na kompilaci se podílela spousta nových jmen. Je pravda, že žádný svěží vítr nepřinesla, ale zase to ani v jednom případě není prohra. Kompilace je v podstatě solidní, a díky dvěma strmým výkyvům směrem vzhůru (Meditation a Thru My Eyes) si drží nadpůměrný počet bodů. Ale hezky od začátku…

Noisia + Maldini + Vegas – Meditation: Noisia = fenomén. Jejich aroma je prostě fresh a svojí neotřesitelnou pozici si rozhodně zaslouží. Spojení filmových pasáží, které tají dech, chorálů a různých vychytávek, které se vygraduje ve smrtící jazdu, jakou umí jen oni, prostě vede! Vám dám meditaci – tay bue kalba!
The Upbeats – King Sasquatch: …má opravdu boží intro. Kdyby na něj někdo udělal rewind, neurazil bych se. Narozdíl od svých předchůdců je od začátku strašně uvolněný a lehký. Myslím tím to, že u The Upbeats mám někdy problém s tím, že je to až moc převrčené. Jenže hlavní roli pak převezme absolutně průměrná techařina a nápad kamsi utekl. Tak třeba přístě. A ten rewind už ani být nemusí.
Body & Soul – Blow Out: …má také velmi ambiciózní intro. Track se ale opět nerozjede podle mých představ. Hlavně mi dost připomíná Pendulum. Některé aranže vyloženě chytají za ucho, protože máte pocit, že do Body & Soul najíždí Voyager… Jinak se odvíjí dost líně. A vokodéry na začátku a na konci jsou sice revitalizující, ale k čemu, když je při mixu nikdy nikdo neuslyší.
Teebee + Maldini + Vegas – Facing The Sun: Vzhledem k tomu, že je Teebee můj velký oblíbenec, mám tendenci tíhnout k jeho přehnanému chválení. A ačkoli se z jeho nových tracků typu April můžu potento, tento mi přijde až moc obyčejný. Sypavé a valící se motivy připomínající například Let The Bass Kick ve spojení s Teebeeho klasikou jsou ochuzeny o destruktivní pojetí. Facing The Sun je prostě jeden z těch Teebeeho tracků, který neposouvá jeho tvorbu nikam dál. Bude umět zafungovat, není odfláknutý ani kopírující, ale na Teebeeho je to prostě málo.

Chase + Status – Loader: Tohle přesně sedí na label spojený se jménem Bad Company. Snad to byl i účel. Z počátku rozlámaný roller totiž používá fíglů, které BC představili třeba v Planet Dust. Ale tady to vůbec nevadí. Loader splňuje svůj účel – roluje. Track, který plní svou 100% funkci i když nepřináší nic navíc, je track vítaný.
Aliance – Thru My Eyes: V podstatě dost prvoplánová amenovka s trancovými aranžemi a vokálem. Prostě další působivý a euforický track, jež by se dal zařadit do škatulky k Morning Light od Concord Dawn. Pokud ale nad ameny ohrnuji nos, tak u Thru My Eyes nasávám atmosféru každým dechem… a musím… musím… prostě ji musím mít! Meditation mě drtila dlouho, ale poté, co ji Klute maximálně doprovařil v DOA setu, u mě vyhrálo Thru My Eyes. Člověk si zamiluje naléhavý vokál a všechno ostatní se sveze s ním. A oprávněně. Jednoduchá koncepce: rozebrat duši trochou tranceu – rozsekat tupými ameny a vyjížděcí basou a pak celý proces (rozebrat – rozsekat) opakovat. Prostě nádhera.
State Of Mind – Different Strokes: Novozélandský projekt, který se zařazuje kamsi mezi clownstep a Pendulum mně na tomto LP neuspokuje ani neobohacuje. State Of Mind mají ale velmi čistý a vytříbený zvuk (dle toho, co jsem od nich zatím slyšel) a prostřední breakdownek v Different Strokes má rozhodně něco do sebe. Na party bych ho neodzýval, ale doma už si ho asi těžko pustím, takže je to takové +/-.
GENR8 + Body & Soul – The Passage: Tento apokalyptický bourák nám servírovali skoro všichni podobně stylově zaměření DJs. Možná že už jsem s těmi Pendulum v této recenzi trapný a možná jsem omezený… ale já mám opravdu pocit, že polovina interpretů na tomto albu chtěla znít jako Pendulum nebo staří Bad Company. Z The Passage jde sice respekt, ale není původní a zasloužený. Ale budí ho, tak proč se tomu bránit.

publikoval BIFIDUS AKTIF